Google’da “Hassas İçerikli Reklam” Dönemi Başlıyor!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

GoogleAds

Administrator
Katılım
16 Mar 2019
Mesajlar
7
Beğeniler
0
Konum
Azerbaycan
#1
Google yaptığı değişiklikle birlikte yeni dönemde kumar, bahis, flört gibi (18+) sitelerin reklamları gösterilebilecek. Google’ın yapmış olduğu bu yeni değişiklikle eskiden yasaklı durumda olan hassas içerikli reklamlar resmen yayına girmiş oldu.

Google yaptığı bu değişikliğin sebeplerini muhakkak değerlendirilecektir. Yüksek işlem hacmine sahip olan bu sitelerin CPC fiyatları da aynı o ölçüde yüksek olacağı tahmin edilmekte. Ve bu sayede de hem Google tarafında hem reklam pastasına yeni oyuncuların katılması tarafında hem de site sahipleri konusunda gelirlerin artması bekleniyor ve hedefleniyor da açıkçası.
Hassas kategorilerdeki reklam içerikleri önceki yıllarda Google’ın üzerinde önemle çalıştığı ve taviz vermediği bir konuydu. Öyle ki Google reklam verme aracı olan Adwords’te bu tür sitelerin reklamlarını yapan kişilerin hesapları dondurulmaktaydı. Şuan ki yapılan değişikliğin “radikal” olduğunu söylememiz mümkün.

9 HASSAS İÇERİKLİ KATEGORİ VAR

Google, Adsense kullanıcılarının panellerinde buluanan “Fırsatlar” sekmesinden ulaşabileceği bir bildirim ile yapılan bu değişikliği ve gerekli bazı açıklamaları sunmakta. “Hassas kategorilerdeki reklamlara izin verin” başlığı altında yer alan 9 kategoriden site sahipleri istediklerini seçerek ilgili reklamların yayınlanmasına izin veriyor. Kullanıcıların bu reklamlara nasıl tepki vereceği merak konusu…
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...