Adwords Bütçe Nedir

GoogleAds

Administrator
Katılım
16 Mar 2019
Mesajlar
7
Beğeniler
0
Konum
Azerbaycan
#1
Günlük bütçe: Tanım

Her reklam kampanyası için ayarladığınız, günlük olarak ortalama ne kadar harcama yapmak istediğinizi belirtmenizi sağlayan tutardır.


  • Her AdWords kampanyası için bir günlük bütçe belirlersiniz, ardından sistem, bütçeniz karşılanıncaya kadar reklamlarınızı mümkün olduğunca çok sayıda göstermeye çalışır.
  • Bütçenizin limitine ulaşıldığında, o gün için reklamlarınızın gösterimi durdurulur. Belirli bir gün için reklamlarınızın ne kadar hızlı gösterileceği, reklam yayını seçeneğinize bağlıdır.
  • Belirli bir günde ortalama günlük bütçe tutarınızdan daha düşük veya bazen biraz daha yüksek bir tutardan ücretlendirilmeniz mümkündür. Reklamınızın popüler olduğu günlerde biraz daha fazla yayınlanmasını sağlamak için günlük bütçeniz ortalama gözetilerek kullanılır: Herhangi bir günde günlük bütçenizin 2 katına kadar harcayabilirsiniz ancak aradaki farkı telafi etmek için harcamanız diğer günlerde sınırlandırılır. Buna, fazla yayın denir.
  • Ancak belirli bir fatura döneminde, asla günlük bütçenizin bir ayda bulunan ortalama gün sayısıyla (yaklaşık 30,4) çarpımından daha yüksek bir tutarda borçlandırılmazsınız. Bir ayın ortasında duraklatılan veya başka bir nedenle tüm ay süresince yayınlanmayan kampanyalarınızda, ortalama günlük bütçeleriniz ile toplam masraflarınız arasında tutarsızlıklar olduğunu görebilirsiniz.